specialty imagingOchranou tiskovin je myšleno jejich nezneužití proti opakovému použití nebo při tisku cenin. Veškeré níže uvedené technologie umíme s naším novým strojem tisknout a zkombinovat s personalizací tisku a nyní nejen textovou ale i obrázkovou. Tedy může se měnit jak oslovení, adresa, číslo atd., tak i například fotografie osloveného dopisem. Ochrana tiskovin je ideální pro tisk vstupenek, certifikátů, cenin, a podobně. Prostě všude, kde je potřeba tisknout bez možnosti zkopírování.

 

Microtext font: je font o velikosti 6, 7 a 9 tiskových bodů. U všech velikostí je možné používat řez „bold". Ve spojení s barevným provedením je nekopírovatelný, protože je vnímán scanery jako barevná linka. Při běžném pohledu lidské oko tento text rozeznává jako souvislou, tenkou linku

 
 Infrared color: je podobný princip jako v předchozím případě s tím rozdílem, že pro objevení textu potřebujeme světlo v infračerveném spektru. Podobně jako u Correlation Mark TwoLayer efektu i zde je možné použít dvojího efektu. V prvním případě (OneLayer) se skrytý text jeví jako barevná plocha a po osvětlení se objeví V druhém případě (TwoLayer) je na barevné ploše již nějaký text viditelný. Po použití infračerveného světla tento text zmizí a nahradí ho jiný, do té doby neviditelný.  
 GlossMark font: je speciálně upravený font NeueClassic a NeueModern. Použité jsou řezy „normal", „italic", „bold" a„bold-italic" ve velikostech od 18pt do 72pt v kroku ópt. Protože vývoj probíhá v anglicky hovořících zemích a jde navíc o mezinárodní přenositelnost, jsou tyto fonty vyvinuty pouze v ASCII sadě (není použita diakritika). Tuto (pro nás) nevýhodu je možno obejít - viz dále kapitola Glossmark grafika.  
 Fluorescent Mark color, je speciálně navržená barevná podkladová plocha (barva) pro jakýkoli text a font. Pro kvalitní výsledky jsou doporučeny velikosti použitého textu apod, které byly testovány firmou Xerox. Text je viditelný a po osvícení plochy UV/modrým světlem, do té doby se plocha jeví pouze jako jakákoli j iná barevná plocha.  
 Correlation Mark font: je font navržený tak, že po vytisknutí není viditelný text, ale pouze barevná plocha. Pro jeho „odkrytí" je potřeba průhledná folie, na které je předtištěný černobílý motiv. Přiložením a natočením této folie vůči barevné ploše se text objeví. Čitelnost je tedy-omezena pouze pro vlastníka předem připraveného „klíče". Je možné používat i TwoLayer efekt, kdy se přiložením folie jednou stranou objeví jeden nápis a otočením folie a přiložením druhé strany (téže folie) se objeví nápis zcela jiný.

 

 

 

Tygrtisk logo pruhledne

Zavolejte nám

  • Tel.: (+420) 222 955 815
  • Tel.: (+420) 602 379 038
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tisk kalendářů

2015kalendar

Tiskneme na trička

triko mad1981

Podporujeme Milana Koláčka

milan kolacekMilan Koláček je náš nejlepší sólový jachtař a zaslouží si maximální podporu. A TYGR TISK je hrdý na to, že je členem realizačního týmu. Pokud se chcete dozvědět více klikněte zde