Data k tisku pro malonákladový tisk jsou nejideálnější ve formátu pdf , po domluvě i jinak. Zde tiskneme na formát SRA3 = 450x320mm. Technologický netisknutelný okraj je cca 3mm ze všech stran.

Pokud chcete zadat tisk velkoformátový, jděte sem.

Tiskoviny není třeba řadit na arch, vyskládáme si sami. Soubor pro tisk musí být vystředěn na podkladu. Pokud je tisk na spad, tak též spad 3 mm Co je SPAD si přečtete níže.
V případě, že chcete tisknout více stran stejného rozměru, je dobré dodat jako jeden soubor o několika stránkách
Papíry a ostatní materiály máme zejména v maximálním formátu SRA3, na který se pohodlně vejdou i s ořezovými značkami a spadem např. 2xA4, 4xA5, 6xDL, 20 vizitek apod. Formát Vašeho tisku je tedy libovolný do SRA3 Některé speciality se dodávají i v jiných formátech, proto je dobré si možnost realizace ověřit.

 

SRA3 A3 A4 A5 A6 DL vizitka
klasická
vizitka euro
320x450 mm 297x420 mm 210x297 mm 148x210 mm 105x148 mm 99x210 mm 90x50 mm 85x55 mm

 

V případě nutnosti dtp úprav dat účtujeme sazbu 300Kč/hod.

Soubory můžete dodávat na datových nosičích, poslat mailem (do velikosti co Vám dovolí Vaše schránka, obvykle 20MB) nebo zaslat přes náš web nebo USCHOVNA, WETRANSFER a podobně. Musí být řádně pojmenovány a doplněny přesnou specifikací. NEPŘÍJÍMÁME DATA Z ULOZ.TO!

 

Název zakázky
Jméno souboru
Počet tisků a zda je tisk obou nebo jednostranný
Výsledné rozměry tiskovin !
Materiál, na který chcete tisknout (gramáž, druh papíru)
Dokončovací zpracování (ořez, big, vazba.....)


Spad

Co je to spad? Spad (nebo také Spadávka) je označením pro přesah tištěného dokumentu přes okraje výsledného formátu. Spadu se užívá z důvodu možných nepřesností při „ořezávání“ výsledné tiskoviny na přesný formát (jelikož se na rozdíl od kancelářského tisku tiskne na větší formáty papíru, které se pak následně „ořežou)“. Pokud bychom spadu neužili (a při řezání by došlo k posunu) tak grafika, která byla navržena až ke kraji dokumentu, by vedle sebe měla viditelný bílý proužek. Na vizitce vidíte ořezové značky a spad 3mm.

Tygrtisk_vizitky_Strnka_2
Z tohoto důvodu se užívá spadu všude, kde nám grafika zasahuje až ke kraji dokumentu (ze kterékoliv strany).

TRIMBOX

Rámeček řezání (TrimBox) identifikuje čistý formát tiskoviny po ořezu, např. tiskovina A4 má rámeček řezání 210 x 297 mm. Trim Box je základní rámeček, od kterého lze dále odvozovat i spadávku či velikosti média nebo bezpečnou zónu. Je dán čistou velikostí tiskoviny po ořezu, tedy není to žádný viditelný rámeček. Grafik tedy otevírá v grafickém programu velikost čistého rozměru a za okraje tahá spad. Pokud schází, je obtížné automaticky detekovat formát a následně provést úpravu geometrie či archovou montáž. 

Jak na data pro vazbu.

V případě přípravy tiskových dat pro vazbu V2 - lepenou, je potřeba počítat s cca 5mm hřbetem. V případě kroužkové vazby je to 10mm.

Tygrtisk logo pruhledne

Zavolejte nám

  • Tel.: (+420) 222 955 815
  • Tel.: (+420) 602 379 038
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tisk kalendářů

2015kalendar

Důležité informace

Zadání zakázky

Denně řešíme dotaz, jak zadat zakázku. ZDE JE POPIS

Příprava dat

Další problematikou je příprava dat pro tisk. Čtěte zde.

Tiskneme na trička

triko mad1981

Podporujeme Milana Koláčka

milan kolacekMilan Koláček je náš nejlepší sólový jachtař a zaslouží si maximální podporu. A TYGR TISK je hrdý na to, že je členem realizačního týmu. Pokud se chcete dozvědět více klikněte zde